Здрав чај за слабеење – топи сало за кратко време

Здрав чај за слабеење – топи сало за кратко време

Направете рецепт за слабеење од здрави состојки.

Состојки:

  • 5 јаболки
  • 1,5 л. вода
  • 1 лажиче цимет
  • 1 лажиче мед

Подготовка:

  1. Се мијат и сечат јаболката, се ставаат во садот со вода и се варат околу пет минути.
  2. Кога ќе се олади чајот се става во тегла со по малку цимет, па нека стои три часа.
  3. Потоа, се процедува.
  4. Се пие цел ден, а се засладува со мед, се чува во ладилник.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text