Со овој трик ќе откриете колку е квалитетен мајонезот

Со овој трик ќе откриете колку е квалитетен мајонезот

Сите љубители на мајонез го додаваат во секое јадење, а постои лесен начин да се провери колку всушност е квалитетен мајонезот.

Имено, квалитетниот мајонез има само млеко во прав, па така со мајонез додаден во неколку капки јод ќе проверите дали има и скроб и други додатоци.

Мешавината која не е квалитетна ќе потемни.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати

Сода и вода за блескав мебел и теписи

Мијте го лицето со сода и кокосово масло

Измешајте сода бикарбона и мед

Со помош на сода бикарбона отстранете ги дамките од мебелот и теписите

Рецепт за маска од сода бикарбона

Ги триеше ноктите со сода бикарбона

Прочистете го организмот со магдонос и сода бикарбона

 

singlepost_text