И долгогодишни пушачи ќе го исчистат телото – евтина смеса која сами ќе ја спремите

И долгогодишни пушачи ќе го исчистат телото – евтина смеса која сами ќе ја спремите

Направете напиток за чистење на телото ако сте долгогодишен пушач.

Ви требаат еден литар вода со 2 лимони, шолја нане, 2 лажици ѓумбир и малку диња.

Се сече лимонот и се става во водата, па се додаваат нане и ѓумбир и потоа се додава малку диња во водата исчистена од семки.

Се држи во ладилник пет часа, па се пие три дена по две шолји, а потоа се прави пауза месец дена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смеса за откажување од цигари

Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари

Ослободете се од мирисот на цигари дома

Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш

Храна против цигари

 

singlepost_text