Ова утро започнете го со диња наместо појадок – ќе доживеете промена во телото

Ова утро започнете го со диња наместо појадок – ќе доживеете промена во телото

Ова утро почнете го со диња. Дињата со средна величина има 275 калории, а калориската вредност ќе биде како да сте изеле две варени јајца и 2 кришки интегрален леб.

Има 7,3 проценти влакна што е четвртина од препорачаната доза на ден.

Корисна е и здрава, помага да ослабете и да бидете сити.

Ќе се разградува петнаесетина минути, а потоа ќе делува супер на вашето тело.

Како и лубеницата и таа има многу вода, помага за хидратација и диета на телото, а има малку шеќер, само околу 10 посто.

Има многу минерали и витамини, а најдобрата се бира така што треба да е тешка и со многу мрежички на неа, кои се показател дека е сочна.

Повеќе вести на Готви.мк

Дињата е царица на летото

Веднаш на пазар да ја набавите оваа намирница: Брокулата како лек

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?