Омекнете маргарин без да го топите на оган – има брз трик

Омекнете маргарин без да го топите на оган – има брз трик

Ако немате многу време да чекате да се растопи маргаринот кој ви треба за некој ручек или десерт, тогаш употребете го овој едноставен, а ефикасен трик.

Наполнете чаша вода и оставете да отстои некоја минута.

Истурете ја водата и свртете ја наопаку чашата, а под неа ставете го маргаринот.

Тој ќе ссе стопи од влагата.

Важно е чашата добро да е загреана.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

 

singlepost_text