Не давајте пари за лекови за холестерол и висок притисок – испробајте го овој рецепт

Не давајте пари за лекови за холестерол и висок притисок – испробајте го овој рецепт

Ви прикажуваме рецепт за холестерол, наместо да давате пари за скапи препарати.

Состојки:

  • 1 парче рендан ѓумбир 
  • 1 чешне лук 
  • 1 лажиче јаболков оцет 
  • 1 лажиче мед 
  • 1 лажиче лимонов сок

Подготовка и употреба:

  1. Се става се во блендер, се миксира 30 секунди, па се процедува и чува во ладилник пет дена. 
  2. Се зема една лажица пред појадок и една пред вечера. 
  3. Крвниот притисок и холестеролот ќе се намалат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text