Вака кромидот нема да скапе и омекне – не фрлајте храна повеќе

Вака кромидот нема да скапе и омекне – не фрлајте храна повеќе

Сите дома имаме кромид бидејќи без него не може да се направи ниеден ручек.

Ако сакате да ви биде свеж и употреблив кромидот со месеци, секое парче ставете го во кесе за замрзнување, врзете чвор и оставете го така да виси или сместете го каде што мислите дека е најповолно.

Само извадете го пред употреба, вака ќе стои со месеци.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text