Напиток од магдонос кој ги зачуди и лекарите: Се топи сало и елиминира холестерол

Напиток од магдонос кој ги зачуди и лекарите: Се топи сало и елиминира холестерол

Ја стимулира циркулацијата, помага за слабеење и го решаа проблемот со холестеролот.

Направете напиток за слабеење со неколку состојки.

Ви требаат литар ипол вода, 3 китки магдонос, 1 килограм лимони и сода бикарбона.

Се трие лимонот со сода и се остава во ладна вода половина час, па се вари водата и се меша со лимоните и магдонос.

Се става се во ладилник 24 часа, а потоа се мати со блендер.

Се пијат 100 милилитри на ден, и се чува на ладно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?