Ако и вие сте од оние кои многу јадат сол – задолжително направете го ова

Ако и вие сте од оние кои многу јадат сол – задолжително направете го ова

Ако и вие сте во категоријата луѓе кои јадат многу сол иако знаат дека е штетна, тогаш направете го ова за детоксикација на телото.

Во 300 грама зовриена вода ставете 5 грама ловоров лист и варете 5 минути.

Се трга од оган и се става во сад или термос, па се цеди и се пие цел ден со прекини.

Не се пие одеднаш никако и тоа е многу ВАЖНО.

Се прави ова три дена.

Потоа се прави пауза од недела дена.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

 

singlepost_text