Деликатес од три состојки – полнети пиперки со посебен фил

Деликатес од три состојки – полнети пиперки со посебен фил

Направете вкусни пиперки полнети со сирење.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 5 печени црвени пиперки
  • 2 јајца
  • 150 гр. сирење
  • брашно
  • масло

Подготовка:

  1. Се матат со вилушка две јајца заедно со изронетото сирење.
  2. Се печат пиперките и се лупат, па се полнат со смесата.
  3. Ако е солено сирењето не ставајте сол.
  4. Се валкаат во брапно, внимателно да не истече филот, се пржат на добро загреано масло.
  5. Супер се топли.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт