Брзо изрендајте лимон и портокал – нема веќе мачење долго време

Брзо изрендајте лимон и портокал – нема веќе мачење долго време

Многу десерти или пијалоци се прават токму со рендана кора од лимон или портокал, кои се вкусни, здрави и даваат посебна арома.

Проблемот е тоа што тешко и мачно се рендаат, но има решение и за ова.

Замрзнете го лимонот и портокалот и ќе видите дека иако звучи чудно, брзо се ренда на овој начин.

 

Повеќе салати на Gotvi.mk:

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

.

singlepost_text