Нема веќе пот и дамки по облеката: Направете си дома спреј за пазуви

Нема веќе пот и дамки по облеката: Направете си дома спреј за пазуви

Направете си домашен моќен рол он за пот со помош на кокосово масло.
Набавете кокосово масло во поголемите маркети или продавниците за здрава храна, па измешајте малку со сода и ставете го во шише.
Ги убива потта и непријатните мириси и многу добро делува на кожата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text