Имаме десет килограми отрови во дебелото црево – исчистете го телото вака

Имаме десет килограми отрови во дебелото црево – исчистете го телото вака

90 проценти од храната која ја јадеме се обработува, а нашите црева се полни со отрови.

Консумирањето храна како шеќер и брашно создава проблеми за телото.

Оваа метода ќе ви помогне не само да ослабете туку и да ги исчистите отровите за три недели.

Една недела јадете ленено семе една лажица со 100 милилитри кефир, втората недела две лажици ленено со 100 милилитри кефир и третата зголемете ја дозата 3 лажици со 150 милилитри.

Ова нека биде ваш појадок, но внимавајте да пиете многу вода во текот на денот.

Вака ќе ги исфрлите токсините.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text