Гибаницата со готови кори многу ќе нарасне со овој трик

Гибаницата со готови кори многу ќе нарасне со овој трик

Сите го сакаме вкусот на гибаница, а проблемот со гибаницата е колку брзо ќе нарасне.

Ако сакате побрзо и поубаво да ви нарасне односно да се крене гибаницата но со готови кори, во ладната вода или млекото кое се додава ставете малку прашок за пециво.

Верувајте успева.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

singlepost_text