Бидете внимателни со лутите зачини

Бидете внимателни со лутите зачини

Љубителите на луто сакаат и лути зачини кои се навистина специфични по својот вкус, а помагаат и за неколку проблеми.

Лутите зачини го поттикнуваат потењето, а го зголемуваат и апетитот.

Најпознати се чили, црвена пиперка лута, феферонки и бибер.

Бидете внимателни кога готвите со нив бидејќи ако се допрете до очите ќе ве болат и печат, а воедно и јадете по малку за да немате проблеми со стомакот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text