Мокачино полно чоколадо – ледено кафе за летни ноќи за паметење од само 3 состојки

Мокачино полно чоколадо – ледено кафе за летни ноќи за паметење од само 3 состојки

Вкусно мокачино од вашиот дом. Кафето е за моментите во кои треба да уживаме, а со вакво кафе моментите ќе бидат незаборавни.

Состојки:

  • ½ л. млеко
  • 100 гр. чоколадо
  • 2 лажички инстант кафе

Подготовка:

  1. Се става млекото да проврие и се меша иситнетото чоколадо.
  2. Се додава кафе.
  3. Се става во чаши по избор. Може да украсите со шлаг или рендано чоколадо.
  4. Ставете си и мраз.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Зимско кафе

Билка од која се прави здраво кафе

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

 

 

singlepost_text