Отстранете го мирисот од рерна – ставете го ова на дното и ќе го снема

Отстранете го мирисот од рерна – ставете го ова на дното и ќе го снема

Ако сакате да го отстраните мирисот на храна од рерната кој долго се задржува во неа, се што ви треба е еден мал трик без пари.

Отворете ја рерната и ставете рака сол на дното, додека е уште топла.

Подоцна исчистете ја на вообичаен начин и верувајте ќе нема да има силен мирис.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text