Ставете го ова на ќошевите дома: Две евтини состојки ќе ги избркаат бубашвабите и лебарките

Ставете го ова на ќошевите дома: Две евтини состојки ќе ги избркаат бубашвабите и лебарките

За да се ослободите од бубашвабите ако ги имате дома, што секако не е ни малку пријатно, се што ви треба е мал трик.

Направете си мешавина од шеќер и сода бикарбона, бидеќи шеќерот ќе ги привлече, а содата во овој случај ќе ги елиминира бидејќи тие не ја поднесуваат.

Пробајте и ставете го ова дома.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text