Три пат повкусно од пудинг: „Бонита крем” со банани

Три пат повкусно од пудинг: „Бонита крем” со банани

Повкусно е од пудинг, направете Бонита крем со банани.

Состојки:

 • 1 л. млеко
 • 400 гр. гриз
 • 2 банани
 • 300 гр. мелена плазма
 • 120 гр. мед
 • 8 лажици слатка павлака

Подготовка:

 1. Се става во врелото млеко гриз и потоа се лади.
 2. Се сечат на кругови бананите и се пасираат, па се додава плазмата во смесата и мед.
 3. Се става се во млекото и се меша.
 4. Се става на крај и павлаката.
 5. Се става во шолји по избор и се декорира по избор.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

 

singlepost_text