Спасете го загорениот ручек – има лесен трик за да немате нервози

Спасете го загорениот ручек – има лесен трик за да немате нервози

Ако во текот на готвњето поради невнимание се случи вашето јадење да ви загори, има лесен трик како да го спасите.

Земете го тенџерето или тавата и отклопете ги, па ставете го до пола во ладна вода.

Така јадењето ќе се одвои од садот.

Потоа, префрлете го во чист сад и продолжете да готвите.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text