Јунешко во вино

Јунешко во вино

За следниот ручек ви предлагаме да направите јунешко во вино.

Состојки:

  • 1 кг јунешки шницли
  • презла по потреба
  • 1 дл црно вино
  • 2 јајца
  • 3-4 чешниња лук
  • масло
  • магдонос

Начин на подготовка:

  1. Јунешките шницли посолете ги и побиберете ги. Посипете ги со презла. Разматете јајца. Шницлите извалкајте ги во јајца, па во презла, а потоа пржете ги во врело масло додека не фатат кора. 
  2. Месото ставете го во огноотпорен сад, залијте со вино и малку вода, така што месото ќе биде прекриено во течност. Додајте и две лажици масло. Секоја шницла посипете ја со лук и магдонос и посолете по желба. 
  3. Поклопете го садот и месото динстајте го во рерна 35 минути на 200 степени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text