Косата ќе биде бујна, здрава и ќе расте брзо – ставете го ова на неа

Косата ќе биде бујна, здрава и ќе расте брзо – ставете го ова на неа

Ако сакате побрзо да ви расте косата, да биде здрава, сјајна и зачувана, ви треба само ѓумбир.

Измешајте малку ѓумбир во прав со пола шолја чај од камилица и оставете да отстои десет минути на коса маската.

Потоа исплакнете се и косата ќе сјае по неколку третмани.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

singlepost_text