Тестото побрзо ќе нарасне со овој трик – за највкусни кифли, пици и пити

Тестото побрзо ќе нарасне со овој трик – за највкусни кифли, пици и пити

Тестото побрзо ќе ви нарасне и квасецот побрзо ќе се активира со еден трик од искусните домаќинки и готвачи.

Ако садот со тесто го ставите во друг поголем сад со топла вода.

Пробајте, лесно е не чини пари и помага.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Тесто за пица со пиво

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

singlepost_text