Не плаќајте за скапи третмани: Кажете му збогум на целулитот лесно

Не плаќајте за скапи третмани: Кажете му збогум на целулитот лесно

Наместо да плаќате за скапи третмани, кажете збогум на целулитот брзо и лесно.

Потребно е да пиете многу вода и течности и секако да имате физичка активност и да се храните здраво.

Исфрлете ги токсините од телото кои одат во депоата на масни наслаги и се задржуваат на кожата.

Користете често домат и доматно пире, моркови и папаја. Тие спречуваат пукање на колагенските влакна.

Користете и зелен чај кој многу слабее.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

 

singlepost_text