Помлад брат на лукот – има 0 калории и помага за се

Помлад брат на лукот – има 0 калории и помага за се

Власецот е зачин кој го има во природата, може да се одгледува и дома.

Близок е до лукот па се нарекува и помлад брат на лукот, а најмногу се препорачува свеж.

Оди одлично со краставица, сирење, со грав, со јајца, риба и ориз, како и сите видови салата.

Навистина е здрав и корисен и помага за многу проблеми и болести.

Има бета каротен, фосфор, железо, минерали и витамини, и 0 холестерол.

Ги исфрла токсините, помага за подобро варење на храната, за диета, помлада кожа, свежина, за намалување на шеќерот во крвта.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text