Тоалетот ќе мириса со денови: Ставете го ова и не давајте пари за скапи средства

Тоалетот ќе мириса со денови: Ставете го ова и не давајте пари за скапи средства

Уште еден корисен совет во оние во низата за чистота во куќата.

Ако сакате вашето ВЦ да блеска и да мириса на чисто и свежо, ви треба природен освежувач од две нешта: тоалет хартија со етерично масло.

Ставете неколку капки од омиленото етерично масло на внатрешноста на тоалетот и замотајте.

Тоа е тоа, оставете го во ВЦ и ќе шири опоен мирис.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text