Најпопуларниот рецепт за солено смути – бомба со витамини од која се слабее

Најпопуларниот рецепт за солено смути – бомба со витамини од која се слабее

Еден од најпопуларните рецепти со зеленчук, вкусен и здрав.

Направете смути со зеленчук за добро утро, ќе ве засити и ќе слабеете.

Состојки:

  • 1 домат
  • 1 краставица
  • 3 листа марула
  • 1,5 шолји јогурт
  • малку сол

Се ситни се во блендер и се пие наутро.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми