Од сега ќе правите само вакви: Посебни полнети компири

Од сега ќе правите само вакви: Посебни полнети компири

Направете вкусен полнет компир на еден поинаков начин.

Состојки:

 • 1 кг. компири
 • 2 пиперки
 • 2 моркови
 • 2 домати
 • магдонос
 • 1 тиквичка
 • рузмарин
 • куркума
 • масло
 • вегета
 • лук во прав

 

 

Подготовка:

 1. Се лупат компирите и се длабат, па се става останатиот дел од нив пасиран, се лупии сече зеленчукот и на секој компир се ставаат зачини и масло, па се полни со смесата.
 2. Се печат на 230 степени половина час.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Луди компири од рерна

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

singlepost_text