На домаќинките им се крева коса од замастениот шпорет – исчистете го брзо

На домаќинките им се крева коса од замастениот шпорет – исчистете го брзо

Ако и вам ви се крева коса кога ќе има маснотии и дамки на шпоретот, тогаш ви требаат само три ситници и малку време.

Ви треба памучна крпа, алкохол и четка.

Се нанесува алкохол на крпата, се поминува на шпоретот, а ако е многу замастен, ставете алкохол на дамките и изрибајте со стара четка за заби.

Потоа пребришете и се ќе блеска.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text