Мајонез кој не дебелее и многу е вкусен – рецепт кој ќе го правите постојано

Мајонез кој не дебелее и многу е вкусен – рецепт кој ќе го правите постојано

Сакате мајонез но не сакате масна храна и да се дебелеете?

Направете посен мајонез брзо и лесно.

Состојки:

  • 4 компири
  • 300 мл. масло
  • 200 гр. сенф
  • 1 лимон (сок)
  • сол

Подготовка:

  1. Се вари компирот во солена вода, се лупи и пасира.
  2. Се става во сад со сенф и сол, па масло и се меша.
  3. Имате супер вкусен и посен мајонез за со секој оброк.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство