Се повеќе луѓе ставаат ластиче на копчето на шпоретот – изгледа чудно ама има добра причина

Се повеќе луѓе ставаат ластиче на копчето на шпоретот – изгледа чудно ама има добра причина

Колку пати сте излегле од дома, сте отишле на работа или гости, или сте тргнале на пат, а прашањето дали ја исклучив пеглата, болјерот или шпоретот ви се вртеле во главата?

Професорот Мајкл Соломон, автор на книгата Како да се најдат изгубени нешта, има решение за секоја мака.

Тој вели, ако сте заборавиле дали сте го изгаснале шпоретот, околу копчето за вклучување на ринглата која ја користите или пак рерната, врзете гумичка.

Кога ќе ја исклучите плочата и рерната ставете го во џеб. Така ќе бидете сигурни.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ