Спектакуларно вкусни компири – ви требаат само 2 состојки

Спектакуларно вкусни компири – ви требаат само 2 состојки

Спектакуларно вкусно, а од неколку состојки.

Направете вкусни компири по брз рецепт.

Состојки:

  • 1 кг. компир
  • 4-5 лажици масло
  • вегета
  • малку сланина

Начин на подготовка:

  1. Се мие и лупи компирот, се сече на половинки и се засекува, па се ставаат компирите во огноотпорен сад со масло.
  2. Се ставаат зачини, сланина во секој засек и масло горе.
  3. Се пече 40 минути на 180 степени.

Пријатно!

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Луди компири од рерна

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text