Колач со три фила за малку пари: Не се пече готов за 15 минути

Колач со три фила за малку пари: Не се пече готов за 15 минути

Супер колач кој не се пече.

Потребни ви се неколку намирници:

Состојки:

 • 2 пудинзи од ванила
 • 2 лажици брашно
 • 2 лажици густин
 • 100 гр. шеќер
 • 1 л. млеко
 • 250 гр. маргарин
 • 200 гр. еурокрем
 • 100 гр. чоколадо за готвење
 • 5 крем банани
 • 700 гр. бисквити
 • 2 портокали (сок)
 • 2 шлаг пени
 • 250 мл. млеко

 

Подготовка:

 1. Се меша пудингот со брашно и малку млеко, останатото млеко се вари и се става пудингот.
 2. Се додава маргаринот, па се дели флот на три дела.
 3. Во едниот се става еурокрем, во другиот исечени крем банани и во третиот изрендано чоколадо.
 4. Бисквитите се ставаат во сок од портокал, се става еден ред, па фил, па втор ред бисквити па другиот фил, и трет ред и третиот фил.
 5. Се премачкува колачот со шлаг кој се мати со млеко.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text