Чудесна билка го обзема Балканот: Расте по дворови, многу помага, а од неа и се заработува

Чудесна билка го обзема Балканот: Расте по дворови, многу помага, а од неа и се заработува

Чудесна билка која го обзема Балканот, лековита е и здрава.

Аронијата е се повеќе популарна на нашите простори, се смета дека превенира дури и рак и помага за цела листа болести.

Го успорува процесот на стареење и помага да се спречи развој на хронични болести.

Има витамин А, Б2, Б6 и Е како и Ц и калиум, калциум, манган, јод и фосфор.

Го штити телото од тешки метали и радикали.

Супер е за смути и десерти, како и сокови.

Она што е важно е дека од неа се заработува доста. Оние кои берат велат дека има голема заработувачка.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text