Напивка која освежува и лечи за 7 дена: После првата чаша започнува обновување на целото тело

Напивка која освежува и лечи за 7 дена: После првата чаша започнува обновување на целото тело

Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот дроб, а и целото тело.

Овој рецепт помага при детоксикација на телото, до таа мера што го подобрува целокупното здравје!

Состојки:

  • една рака листови мента
  • 1 лимон
  • 1 портокал
  • 2 л вода

Начин на подготовка:

  1. Во лонец ставете 2 л вода и една рака листови мента и гответе 5 минути додека не зоврие. Потоа оставете да отстои. 
  2. За тоа време исцедете сок од лимон и портокал и ставете го шолја со лажица рендана кора од лимон (претходно добро исчистена). 
  3. По желба засладете со две лажици мед. На крај процедете го чајот од мента и измешајте го со сок од лимон и портокал. 
  4. Консумирајте секојдневно во текот на една недела, а потоа направете пауза и консумирајте го кога ќе мислите дека ви е потребен.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text