Квалитетно смути за 3 минути – ќе ве расони подобро од кафе

Квалитетно смути за 3 минути – ќе ве расони подобро од кафе

За квалитетно смути ви требаат блендер и квалитетни намирници како и 3 до 5 минути време.

Направете смути за здрав и енергичен старт на денот.

Состојки:

  • 1 јаболко
  • 1 банана
  • 2 дл. млеко
  • 1 дл. јогурт
  • 1 лажица мед

Се става се во блендер и се меша.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки