Салата за намалување притисок и опуштање на крвни садови

Салата за намалување притисок и опуштање на крвни садови

Денеска за вашиот ручек направете си вкусна салата од цвекло која помага за здравје на телото.

Најздравото цвекло е сирово, па затоа само излупете го и изрендајте го, па ставете му оцет и масло.

Одлично е за намалување притисок, за опуштање на крвните садови, за подобра крв, за намалување на притисокот.

Исто така ако слабеете и вежбате, цвеклото е идеално за вас.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

singlepost_text