Ја убива најопасната бактерија во телото: Чај од оригано за проблемот кој не го решаваат ни апчиња

Ја убива најопасната бактерија во телото: Чај од оригано за проблемот кој не го решаваат ни апчиња

Ориганото е незаобиколив зачин при правење пица, како и многу сосови.

Се комбинира со лук со кромид и босилек или ким.

Лековитите својства му се одамна познати, а се препорачува да се користи и како чај.

1 лажиче оригано прелијте го со 200 милилитри врела вода и нека стои 10 минути.

Исцедете и пијте.

Помага за здравје на кожата, против хеликобактер и за брз метаболизам и исфрлање токсини.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text