Домашна крема за изгореници од сонце – поминуваат веднаш, не давајте многу пари

Домашна крема за изгореници од сонце – поминуваат веднаш, не давајте многу пари

Исончаната кожа делува навистина убаво, но често се случува да се здобиеме со изгореници од сонце.

Сепак, има природни мелеми за овој болен проблем.

Направете домашна крема од камилица. Ставете 50 грама мелена камилица со 3 децилитри зовриено млеко, па процедете.

Посебно потопете 50 грама ленено семе во 2 децилитри млеко, па нека отстои 3 часа.

Потоа соединете ги двете смеси и мачкајте ги изгорените места.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Природен лек за дијабет

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

 

singlepost_text