Заборавете на вртоглавица, висок холестерол и болести на штитната жлезда со овој чај

Заборавете на вртоглавица, висок холестерол и болести на штитната жлезда со овој чај

Ви ја претставуваме една од најлековитите билки – мајчина душица. Оваа билка има способност да го подобри вашето здравје. Мајчината душица е природен извор на минерали како железо, калиум и калциум.

Мајчината душица има бројни лековити својства, вклучувајќи:

– помага при лечење на реуматски артритис
– ја смирува кашлицата
– го регулира крвниот притисок
– третира хронична исцрпеност и астма
– стимулира формирање на црвени крвни клетки
– се бори против вртоглавица

Еве како да направите природен чај од мајчина душица: Измијте една рака мајчина душица и ставете во чинија. Згответе вода и прелијете ја преку билката. После неколку минути процедете. Ако сакате да го засладите чајот, додајте мед.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text