Брз и евтин ручек: Оброк за целото семејство за помалку од 120 денари

Брз и евтин ручек: Оброк за целото семејство за помалку од 120 денари

Ако сакате брзо да подготвите вкусен ручек за малку пари, еве идеален рецепт за вас.

Состојки:

  • 1 пакување макарони
  • 300 гр сирење
  • 2 јајца
  • сол
  • зачини

Начин на подготовка:

  1. Макароните згответе ги во солена вода. Кога ќе бидат готови, процедете ги. 
  2. Во сад разматете јајца и додајте издробено сирење и зачини по вкус. 
  3. Макароните ставете ги во плиток огноотпорен сад и прелијте ги со јајца и сирење. Ставете во загреана рерна 15 минути да се запечат. 
  4. Ручекот е готов кога ќе фати убава кора на макароните.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text