Тепихот ќе биде како нов без перење – се е готово со еден потег, нема рибање и мака

Тепихот ќе биде како нов без перење – се е готово со еден потег, нема рибање и мака

Ако сакате ова лето да се спасите и не давате пари за перење теписи, а воедно ако сакате да бидат блескави и чисти, ви треба само еден евтин трик и намирница.

Ви треба да имате двор или голема тераса за да го собере тепихот, а потоа да го поминете тепихот со правосмукалка, па да го поминете со памучка крпа со оцет кој ќе ги впие бактериите.

Потоа поминете со истата крпа со сода бикарбона на неа.

Нека стои вака оловина час со сода тепихот, па така ќе направите дезинфекција, а воедно и ќе биде тепихот како нов.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

 

singlepost_text