Арапски трик за совршени веѓи – тајната е во кујната

Арапски трик за совршени веѓи – тајната е во кујната

Според многумина веѓите се визит карта за жените и токму тие со очите први привлекуваат внимание, а многу влијаат на првиот впечаток и изгледот.

Ова е арапски трик за совршени веѓи.

Ви требаат 1 кришка лимон и 4 лажици маслиново масло.

Во шолја се ставаат лимонот и маслото и се оставаат пет дена. Потоа се зема кришката лимон и секоја вечер проаѓајте по веѓите.

Се остава преку ноќ, наутро се мие со вода смесата.

Се прави вака 3-4 седмици, а резултати има за 7 дена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

 

singlepost_text