Наутро место кафе пијте вода со малку сол – телото ќе се препороди

Наутро место кафе пијте вода со малку сол – телото ќе се препороди

Некој штом отвори очи наутро пие кафе, некој појадува, а ако се решите за солена вода тоа е полн погодок за здравје на телото.

Ако во чаша вода ставите малку сол, па ја испиете наутро, комбинацијата ќе ви помогне за детоксикација на телото и да ги исфрлите сите отрови, за слабеење, хидратација и сјај на кожата.

Исто така, помага за подобро и побрзо да се вари храната, за здрави коски и кожа.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text