Вака ќе откриете дали млекото е тазе или расипано – има еден трик

Вака ќе откриете дали млекото е тазе или расипано – има еден трик

Сите сакаме вкусно и високо квалитетно млеко, а постои лесен начин да препознаеме дали млекото е расипано.

Имено, се меша со шпиритус во размер 1 спрема 2, па ако млекото е здраво ќе се појават за 5 секунди лушпи, додека ако не е здраво ќе треба повеќе време.

Проверете делува, доволна е мала количина.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

singlepost_text