Средство со кое три пати поретко ќе бришете прашина – идеално за вработени

Средство со кое три пати поретко ќе бришете прашина – идеално за вработени

Направете природно средство за чистење дома со кое ќе блесне мебелот, а вие ќе имате поретко работа.

Ви требаат 1 шолја вода, ¼ шолји алкохолен оцет, 2 лажици маслиново масло и неколку капки етерично масло по избор.

Се меша се и се става во прскалка, па се поминува мебелот со крпа и спрејот.

Идеално за оние кои се зафатени и не можат да се посветат на чистењето секој ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

singlepost_text