Нутела колач од само 2 состојки

Нутела колач од само 2 состојки

Потребни ви се само две состојки, а на крај добивате неодолив Нутела колач.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 1 шолја Нутела

Начин на подготовка:

  1. Јајцата матете ги 5-7 минути додека не станат пенасти и не попримат светло-жолта боја. 
  2. Нутелата малку загрејте ја во микробранова или обична печка за полсено да се меша. 
  3. Добро измешајте разматени јајца и Нутела, а потоа таа чоколадна смеса ставете ја во калап. 
  4. Печете на 180 степени 25-30 минути.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text