Маска за лице како ботокс – лицето испеглано, нема да видите бора

Маска за лице како ботокс – лицето испеглано, нема да видите бора

Економична и со голем ефект, маска за затегнато лице која прави чуда.

Ви треба 1 лажица густин, 5 лажици сок од морков, 1 лажица кисела павлака.

Се раствара во пола чаша вода густинот, па се става потоа во вода која врие 400 милилитри, а кога ќе се олади се ставаат павлаката и морковите.

Се нанесува на лице ладна и се остава 30 минути, па се мие со топла вода и се става крем.

Се става три дена по ред за подобар ефект. Чисти акни, го мазни лицето и отстранува бори.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

singlepost_text