Тајната за најубава пченка – само додадете го ова во водата

Тајната за најубава пченка – само додадете го ова во водата

Сите сакаме да јадеме пченка, а сега откако ќе го откриете овој трик ќе ви биде уште поомилено нешто.

Кога ќе ја зовривате водата, се додава во неа капка млеко или парче путер.

Потоа се става пченката и се вари.

Вака ќе биде мека и ќе прими посебна арома.

Пробајте и уверете се.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со зачини

Печена пченка со мексикански сос

Лесна салата со пченка

ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

КОЈ Е ГЛАДЕН? Пченкарни мафини со виршли (ВИДЕО)

Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане опсесија

Сериозна конкуренција на руската салата: Брзо предјадење со праз и пченка

Најубавиот леб на светот, а никогаш не сте го пробале: Португалска пченкарна погача со мед!

singlepost_text