Со овој рецепт се спрема секое месо за пет минути – стои со денови и е сочно

Со овој рецепт се спрема секое месо за пет минути – стои со денови и е сочно

Со овој рецепт секое месо ќе го подготвите за пет минути и ќе биде многу вкусно.

Состојки:

 • 500 гр. месо по избор
 • 2 јајца
 • 1 лажица сенф
 • 1 лажиче густин
 • 1 лажиче сол
 • бибер
 • вегета
 • 2 лажички сусам

Подготовка:

 1. Тајната на сочното месо е во маринадата. Се мешаат јајцата со густин, сенф, па зачини, а потоа се сече месото на парчиња по желба.
 2. Се валка во маринадата и се остава во фрижидер неколку часа или преку ноќ.
 3. Вака се чува месото и неколку дена.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text